Wideo360

Wejdź do świata wideo 360

Filmy sferyczne są rewolucją w świecie filmów wideo. Dzięki nim możesz poczuć się jak prawdziwy uczestnik rozgrywających się wydarzeń.

Na czym to polega?

Od paru lat można zaobserwować gwałtowny rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości, która odnajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Mimo że VR kojarzy się z wszelkimi produkcjami z kategorii gier, prężnie działa w medycynie c zy przemyśle wojskowym. Nie powinien nikogo więc dziwić fakt, że w krótkim czasie wirtualna rzeczywistość znalazła zastosowanie w przemyśle filmowym. Z połączenia tych dwóch rozrywek, potrafi powstać niesamowita produkcja, która zabiera widza w sam środek wydarzeń. Technologia VR sprawia, iż odbiorca może swobodnie rozejrzeć się po pomieszczeniu czy okolicy w zakresie 360 stopni. Jest to stworzone przy użyciu specjalistycznej kamery, która nagrywa obraz w 360 stopniach. Po założeniu okularów czy gogli VR, tworzona jest iluzja przebywania w przedstawionym świecie. Efektu dopełniają założone słuchawki. Najpopularniejsze filmy, które zostały nakręcone przy użyciu technologii VR 360, zapraszają widza do wcielenia się w kierowcę Formuły 1, czy pozwalają mu doświadczyć piękna przyrody podczas nurkowania na Tajwanie.
wizualizacje more from vr

Czego potrzebuję?

Zdecydowaną przewagą filmów sferycznych jest możliwość odbioru takich samych doznań zarówno w domowym zaciszu, jak i przy prezentacji z klientem. Ograniczeniem standardowych produkcji filmowych jest przeniesienie jakości odbioru z sali kinowej na ekran telewizora. W przypadku wideo 360, które najlepiej obejrzeć, zakładając specjalne gogle i słuchawki, wysoka jakość odbioru jest zawsze zapewniona. Polecanymi przez nas zestawami są HTC Vive oraz Samsung Gear VR. W skład HTC Vive wchodzą specjalne gogle, słuchawki, dwa kontrolery oraz czujniki laserowe. Do korzystania z headsetu od HTC potrzebny jest dobry komputer. Innym rodzajem sprzętu przeznaczonym do odkrywania wirtualnej rzeczywistości jest specjalistyczny zestaw od Samsunga. Do jego użycia wystarczy smartphone tej samej firmy.

Dla Ciebie

Mamy nadzieję, że powyższy opis zachęci Cię do wypróbowania wideo 360. Jeśli masz ciekawy pomysł na wideo 360, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci stworzyć koncepcję, dopracować szczegóły projektu, który następnie dla Ciebie wykonamy. Nic nie jest niemożliwe dla MorefromVR!