Aplikacje VR i AR

Nowe możliwości w zakresie komputerowej rzeczywistości

Masz pomysł na tatuaż, ale boisz się, jak będzie wyglądać na Twojej skórze? Chciałbyś mieć możliwość obejrzenia narządów człowieka z każdej strony? Rozszerzona, a także wirtualna rzeczywistość służy pomocą.

VR czy AR?

Rozszerzona rzeczywistość to wszelkie elementy stworzone komputerowo, nałożone na rzeczywisty obraz pochodzący z aparatu urządzenia mobilnego. Wśród najpopularniejszych aplikacji wykorzystujących system AR jest gra Pokémon Go. Umożliwia ona łapanie wirtualnych stworów na tle rzeczywistego otoczenia. Wśród aplikacji zbudowanych pod rozszerzoną rzeczywistość, ciekawą propozycją jest Anatomy 4D, dzięki której zarówno dzieci, jak i dorośli mogą się wiele nauczyć. Wystarczy pobrać i wydrukować ze strony producenta dokumenty opisujące pracę serca oraz budowę ludzkiego ciała. Następnie należy skierować kamerę smartphona na wydruki, aby móc obejrzeć serce czy ciało człowieka z każdej strony. Wirtualna rzeczywistość także odgrywa dużą rolę w kategorii aplikacji. Z pomocą specjalistycznych okularów czy gogli, użytkownik może przenieść się do wirtualnego świata. Wśród najciekawszych aplikacji obsługujących system wirtualnej rzeczywistości jest symulacja przejazdu rollercoasterem lub możliwość wysłuchania koncertu Jacka White zza kulis.

Spersonalizowana rzeczywistość

Oferujemy wykonanie aplikacji na najpopularniejsze systemy operacyjne oraz zestawy do wirtualnej rzeczywistości HTC Vive i Samsung Gear VR. Sprawdź nasze projekty na naszym kanale YouTube.
Masz ciekawy pomysł na aplikację stworzoną przy użyciu wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości? Skontaktuj się z nami! Razem zrealizujemy Twoje projekty!