Wizualizacje VR i AR

Nowoczesne oblicze projektowania

Chciałbyś zobaczyć, jak będzie wyglądać zaprojektowana kuchnia czy łazienka, zanim przystąpisz do wykonania? A może chciałbyś przejść się po zaprojektowanym osiedlu w trakcie trwania budowy? Z wirtualną rzeczywistością to żaden problem! Co więcej, możesz skorzystać także z rozszerzonej rzeczywistości!

Czy różowy dywanik będzie tu pasować?

Wizualizacja VR pozwala na przeniesienie się do projektowanego domu czy mieszkania. Wirtualny spacer to świetny sposób, aby sprawdzić, czy zaprojektowany pokój jest odpowiednio oświetlony lub czy aranżacja kuchni pasuje do ogólnego wyglądu mieszkania. Dzięki temu narzędziu klientowi o wiele łatwiej jest ocenić, czy dany projekt spełnia jego oczekiwania i jest zgodny z jego upodobaniami. Ponadto, jest to świetny sposób, aby zaprezentować klientowi jeszcze nieukończony budynek. Różnicą między standardową wizualizacją, a wizualizacją z użyciem wirtualnej rzeczywistości jest wniknięcie odbiorcy do prezentowanego świata i możliwość ingerencji w niego. Przykładowo, użytkownik może rozsunąć zasłony czy otworzyć szafkę. Jeśli zaś chcemy sprawdzić jak dany produkt będzie faktycznie wyglądać w naszym pomieszczeniu, to możemy skorzystać z możliwości, które daje rozszerzona rzeczywistość. Dzięki wizualizacji AR użytkownik może wstawić do swojego pokoju nową szafę za pomocą paru kliknięć na smartfonie. Poza wizualizacjami architektonicznymi, takimi jak prezentowanie wnętrz czy całych budynków, dużą popularnością cieszą się też wizualizacje 3D. Ten rodzaj jest przydatny, podczas przedstawiania pojedynczego produktu. Odbiorca ma możliwość obejrzenia przedmiotu z każdej strony, czy ingerencji w kolorystykę. Wszelkie prezentowane produkty, wnętrza i projekty stworzone przez doświadczonych grafików dbających o najmniejsze detale pozwalają przenieść się do wirtualnego świata.
wizualizacje more from vr

Załóż okulary i się rozejrzyj

Aby zabrać klienta do prezentowanego wnętrza, należy zaopatrzyć się w jeden z proponowanych przez nas zestawów do rozszerzonej rzeczywistości. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości prezentowanych materiałów, a jednocześnie masz dostęp do dobrego komputera, to polecamy zestaw HTC Vive. W skład zestawu od HTC wchodzą gogle VR, dwa kontrolery oraz czujniki laserowe. Za pomocą kontrolerów użytkownik może bez problemu przemieszczać się w wirtualnym świecie. Innym zestawem, który możesz zabrać ze sobą w dowolne miejsce, jest Samsung Gear VR. Są to okulary VR z wbudowanym kontrolerem. Do używania ich potrzebny jest odpowiedni model smartphona firmy Samsung. Jeśli zaprojektowane dla klienta pomieszczenie jest już prawie ukończone, ale nie możesz się zdecydować co do kolorystyki wybranych mebli - skorzystaj z rozszerzonej rzeczywistości. Do tego typu wizualizacji potrzebny jest tylko zaprojektowany mebel i urządzenie z androidem posiadające zaprojektowany przez nas aplikację AR.

Wizualizacja Twoich projektów

Naszą ofertę kierujemy nie tylko do biur architektonicznych, pracowni wnętrzarskich czy deweloperów, ale także do prywatnych klientów zainteresowanych zakupem mieszkania czy budową domu. Z naszą pomocą możesz w nowoczesny i innowacyjny sposób przedstawić klientowi swoje projekty czy wypróbować proponowane rozwiązania architektoniczne. Sprawdź nas i zobacz, co możemy Ci zaoferować.